נעים להכיר, אני שלומית לפיד

NLPיסטית ומאמנת עסקית, עוזרת לעצמאיות להגשים את המטרות העסקיות שלהן

אם פעם תהית אם העסק שהקמת ובנית מתוך תשוקה גדולה אולי אינו מדויק לך,
אם יש לך רשימת חלומות ורעיונות מצויינים, שלא מצאת זמן או אנרגיה לקדם,
אם ניסית להבין איך אחרות מצליחות לפתח פרוייקטים גדולים ולהוציא את עצמן מאזור הנוחות, כשאת לא,
אז הייתי בדיוק בנעלייך.

אבל לפני כן - כמה דברים שמעניין לדעת עלי:

כתיבה – מאז ומעולם כתבתי. התואר הראשון שלי הוא בתסריטאות ולאחר מכן למדתי קופירייטינג. תחילת דרכי כעצמאית היתה ככותבת תוכן לאתרים. עד היום הכתיבה משמשת לי כתחביב, ככלי שיווקי וגם כפסיכולוגית מצויינת, כפי שאתם מוזמנים לקרוא בבלוג.

שיווק – שיווק בעיני הוא הכישור החברתי החשוב ביותר לאדם. עוד לפני שאנו משווקים מוצרים ושירותים, אנו משווקים עמדות, רעיונות וכמובן את עצמנו. למזלי, תמיד אהבתי שיווק. יש לי MBA בשיווק ובמשך 20 שנים טיפחתי קריירה בתחום, בארגונים מהגדולים והמובילים במשק.

התפתחות אישית – למדתי אימון לראשונה, ואז גם NLP, מתוך צורך מקצועי. חיפשתי כלים שישדרגו את עבודתי ומצאתי את מה שלא ידעתי שחיפשתי: שינוי אישי עמוק.
גיליתי כלי מדהים, שאיפשר לי להבין מדוע אני פועלת כפי שאני פועלת (וגם – מדוע אני לא פועלת) וליצור שינויים שעד אז לא חשבתי שאפשריים. הרגשתי כאילו מישהו הושיט לי את מדריך ההפעלה של עצמי. בעיקר רציתי לומר: תודה שבאת ואיפה היית עד עכשיו?

ב 2017 יצאנו כל המשפחה לשליחות בחו"ל. עד אז עבדתי עם מאות בעלות (וגם בעלי) עסק עצמאיות, על התפתחות האישית וגם הרווחית שלהן ושל העסק. פיתחתי והנחיתי את סדנאות Money Issues לקהל הרחב בנושא התנהלות רגשית עם כסף וכן סדנאות תמחור, בהן לימדתי עצמאיות להרוויח יותר משירותים ומוצרים קיימים. במקביל, לימדתי והכשרתי מאמנים במסגרת קורס מאמנים בסמינר הקיבוצים והנחיתי מאמנות ומאמנים בתחילת דרכם בקבוצה ובמנטורינג פרטני איך לבנות את העסק שלהם ולהמשיך להתפתח כמאמנים. 

כשעברנו לצרפת, תכננתי להמשיך לעבוד כרגיל. אלא שיותר יותר הבנתי שלא רק הסביבה השתנתה, אלא גם אני. שמה שנעשה עד אז בהתלהבות ותשוקה גדולה, כבר לא מלהיב אותי.
העניין הוא, שהרגלים משאירים אותנו במקום הרבה אחרי שאנחנו רוצות לזוז.
בשנים האחרונות למדתי והתמקדתי בשינוי הרגלים. תחילה עבורי, כדי לשפר את איכות חיי ולהחליף אוטומטים וחשיבה שאינם משרתים אותי יותר ברוטינות והרגלים שמתאימים יותר למי שאני היום.
לאחר מכן גם כמאמנת, עבור לקוחותי.

התהליכים שפיתחתי ובעזרתם אני עובדת נבדקו ויושמו קודם כל על עצמי. לאחר מכן מול קבוצות "פיילוט", שחיזקו אצלי את ההבנה שהקשיים שלי לא ייחודיים לי בפרט ולרילוקיישן בכלל, והפתרונות שמצאתי יכולים לעזור ולהועיל לנשים נוספות לקדם את המטרות שלהן ולהגשים את עצמן.
אני אוהבת תהליכי התפתחות שבונים הרגלים, הנשארים לאורך זמן. הם יעילים יותר.
תהליכים כאלה מצריכים הרבה יותר בהירות, לא רק לגבי מה אנחנו רוצות לעשות, אלא בעיקר מי אנחנו רוצות להיות ואיך אנחנו רוצות שהחיים שלנו יראו.

באתר, אני משתפת לא רק בכלים, בשיטות ובתפישות שאני מיישמת ביום-יום, אלא גם בתהליכי הלמידה ובתובנות מהדרך.

מה עוד כדאי לדעת עלי?

אני מאמינה גדולה בהגשמה קוונטית. בכך שיותר משחשוב שנדע מה המטרה שלנו, שנבין למה אנחנו באמת שואפים, מה אנחנו מצפים שהשגת המטרה תביא לחיינו. וביכולת לשחרר תוצאה ספציפית ולהיפתח לאפשרויות שנקבל את מה שביקשנו לעצמנו, אבל בדרך שלא יכולנו אפילו לדמיין.
אני מאמינה ששינוי תודעתי הוא לא פחות חשוב משינוי התנהגותי. שהרחבת התודעה שלנו מתגמלת פי כמה מהרחבת היכולות. ושעדיין, בסופו של דבר, אם אנחנו רוצים תוצאות, אנחנו צריכות לעשות.
ואני מאמינה שכשאנחנו מכוונות, מודעות ומאפשרות לדברים לקרות, היקום נרתם לעזרתנו ופותח דלתות שלא ידענו על קיומן.

במקור מהוד השרון, כרגע בפריז.
נשואה לאמיר כבר למעלה מ 20 שנה, אמא לדור, יערי ולירון, הידועים גם כשלושת המוקסטרים,
וגם לטיגר הכלב, שאומץ בישראל אך הסתגל היטב לפריז ומוציא אותי להרבה טיולים ביער.

רוצה לדעת על מה כדאי לעבוד איתי,
למי זה מתאים ולמי לא ומה המחיר?

שלא תאמרי "לא ידעתי"

לקבלת עדכונים, את יודעת מה עושים!

תודה שנרשמת, שימחת אותי. ניפגש אצלך באינבוקס.
דילוג לתוכן